Kthehu lart

Si t’i mbijetoni një sulmi në zemër kur jeni vetëm

Si t’i mbijetoni një sulmi në zemër kur jeni vetëm GazetaExpress

Duke qenë se shumë njerëz janë vetëm kur vuajnë nga një sulm në zemër, duhet të dinë t'ia dalin vet mbanë.

Personi, zemra e të cilit rreh më shpejt se normalisht, ka dhjetë sekonda kohë para se të humbasë ndjenjat, përcjell lajmi.net

Këta persona mund të ndihmojnë veten e tyre duke kollitur fuqishëm dhe në mënyrë të përsëritur. Përpara çdo kollitje duhet të merrni frymë thellë dhe frymëmarrja duhet të jetë e zgjatur.

Kollitja duhet të jetë e vazhdueshme derisa të merrni ndihmën e duhur ose zemra të bie në nivelin normal.

  Data: 13 Gusht 2017 10:37
  Autori: GazetaExpress
  • Djaloshi që vuan nga një sëmundje e rrallë që nuk e lejon të flejë gjumë

   Djaloshi që vuan nga një sëmundje e rrallë që nuk e lejon të flejë gjumë 0

  Të tjera