Kthehu lart

Shërohuni me gështenja vjeshte!

Shërohuni me gështenja vjeshte! GazetaExpress

Gështenja, përveç se është tejet e shijshme për t’u ngrënë, ajo përdoret edhe për trajtimin e hemorroideve, prostatës së zgjeruar dhe venave.

Ekstrakti i farës së gështenjës përmban escin, një komponent që stabilizon muret e enëve të gjakut venoz, duke reduktuar kështu pamjen e fryerjes dhe ënjtjes, si dhe dhimbjet e këmbëve, transmeton Klan Kosova.

Për t’i trajtuar më mirë këto sëmundje, rekomandohet konsumimi i çajit të përbërë nga gështenja.

  Data: 12 Tetor 2017 00:39
  Autori: GazetaExpress
  • Maska natyrale që ju largon krejtësisht yndyrën nga fytyra

   Maska natyrale që ju largon krejtësisht yndyrën nga fytyra 0

  Të tjera

  • 9 faktorët e rrezikut të sulmit në zemër

   9 faktorët e rrezikut të sulmit në zemër 0

  • Si ta dallojmë gripin nga ftohja

   Si ta dallojmë gripin nga ftohja 0