Kthehu lart

Despacito bëhet videoja e parë në botë me 4 miliardë shikime në YouTube

Despacito bëhet videoja e parë në botë me 4 miliardë shikime në YouTube GazetaExpress

“Despacito” e Luis Fonsit dhe Daddy Yankee ka shkruar historinë, kjo pasi ajo është videoja e parë në botë që ka arritur 4 miliardë shikime në YouTube.

Kënga ka arritur që të thyej rekordin më të madh në YouTube, duke u bërë videoja e parë në histori që arrin 4 miliardë shikime – duke e ditur se në botë janë 7.442 miliardë njerëz, këto shifra janë marramendëse.

Në fakt, videoja është shikuar 4,002,705,832 herë.
“Despacito” që përkthehet në “Ngadalë” është quajtur kënga më e mirë latine dhe kënga e parë latine që shpërthen në SHBA.


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 12 Tetor 2017 17:02
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera