Kthehu lart

Zbulohet diçka tronditëse për Millosheviqin

Zbulohet diçka tronditëse për Millosheviqin GazetaExpress

Veprat e tij ç’njerëzore kanë treguar se Sllobodan Millosheviq ka patur probleme psikike. Por, sëmundjet e tij tashmë janë vërtetuar edhe me letra.

Radmilo Bogdanovic, ish zyrtar i Republikës Federale Jugosllave ka zbuluar dokumente që vërtetojnë sëmundjen e ish presidentit Millosheviq, shkruan Indeksonline. Në raportin shëndetësor thuhet se Millosheviq vuante nga shizofrenia dhe diabeti.

Raporti mjekësor ishte lëshuar dy vite pasi ish krimineli serb ish shpallur president ndërsa raporti mbahej konfidencial nga pushteti i atëhershëm.


    Data: 21 Tetor 2017 13:15
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera