Kthehu lart

Vjen kërcënimi i fundit nga Koreja Veriore: “Tokën e Amerikës do ta bëjmë hi, Japoninë do ta fundosim në det” (Video)

Vjen kërcënimi i fundit nga Koreja Veriore: “Tokën e Amerikës do ta bëjmë hi, Japoninë do ta fundosim në det” (Video) GazetaExpress

Agjencia shtetërore e Koresë Veriore ka kërcënuar të enjten se ajo do të përdorë armatimin nuklear që të “fundosë Japoninë, ndërsa SHBA të shndërrojë në hi dhe terr” për shkak të përkrahjes së sanksioneve të Kombeve të Bashkuara ndaj këtij vendi

Agjencia e Phenianit, e ngarkuar për marrëdhënie ndërkombëtare dhe propagandë, KAPPC, ka bërë thirrje për shpërbërje të Këshillit të Sigurimit të KB, të cilin e quajti “armë të së keqes të përbërë nga vendet e korruptuara”, të cilët i zbatojnë komandat e SHBA.

“Më nuk ka nevojë që Japonia të ekzistojë afër nesh. Katër ishuj të arkipelagut duhet fundosur në det me bombën tonë nukleare”, ka publikuar agjencia KAPPC.

    Data: 14 Shtator 2017 13:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera