Kthehu lart

Vietnam, shkon në 54 numri i viktimave nga përmbytjet

Vietnam, shkon në 54 numri i viktimave nga përmbytjet GazetaExpress

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Vietnam. Numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur.

Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë. Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 të zhdukur.

    Data: 13 Tetor 2017 10:50
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera