Kthehu lart

Ushtria turke fut tanket në Siri

Ushtria turke fut tanket në Siri GazetaExpress

Në orët e mbrëmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt Idilit.

Mësohet se këtë herë ushtarët turq kanë hyrë edhe me tanke në këtë qytet, ndërsa mediet turke thonë se kjo ndërhyrje e Turqisë në Siri është mirëpritur nga popullata siriane që jeton në këtë zonë.

Edhe në një video të postuar duken tanket turke me flamur turk që hyjnë në Siri.


    Data: 13 Tetor 2017 09:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera