Kthehu lart

Sulm ndaj konvojit të NATO-s, 5 të plagosur

Sulm ndaj konvojit të NATO-s, 5 të plagosur GazetaExpress

Pesë civilë janë plagosur në një sulm me bombë ndaj një konvojit danez pjesë të misionit ndërkombëtar të NATO-s në kryeqytetin afgan, Kabul, njoftojnë zyrtarët e sigurisë.

Zëdhënësi i misionit të NATO-s, kapiteni WIlliam Salvin, e konfirmoi sulmin dhe shtoi se një ekip ka shkuar në vendin e ngjarjes për ta tërhequr automjetin, transmeton Express.

“Asnjë anëtar i misionit nuk është vrarë apo plagosur në këtë shpërthim”, ka thënë Salvin.

Zyrtarët afganë të sigurisë kanë thënë se një makinë bombë është përdorur në këtë sulm ndaj konvojit.   

    Data: 24 Shtator 2017 11:30
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera