Kthehu lart

Shikoni si flet serbisht Albin Kurti - thotë se Kosova e Serbia nuk janë shtete normale

Shikoni si flet serbisht Albin Kurti - thotë se Kosova e Serbia nuk janë shtete normale GazetaExpress

Ish-udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpjeguar idenë e tij për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Në një intervistë për programet në gjuhën sllave të Deutsche Welle, Kurti ka thënë se Kosova e Serbia nuk janë shtete normale.

Teksa ka folur serbisht, në intervistën e realizuar muajin e kaluar, ai ka përsëritur idenë e tij dhe të partisë se Kosova e Shqipëria duhet të bashkohen.


    Data: 07 Dhjetor 2017 20:04
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera