Kthehu lart

Shembulli i Podujevës, askush nga ky rajon s'ka shkuar në ISIS

Shembulli i Podujevës, askush nga ky rajon s'ka shkuar në ISIS GazetaExpress

Asnjë qytetar i Podujevës nuk ka shkuar për të luftuar në Siri apo Irak - edhe pse Podujeva njihet si një nga qytetet më fetare në Kosovë.

Meritën më të madhe për këtë e kanë imamët, raporton Radio Evropa e Lirë.

Imamët e Podujevës kanë interpretuar një islam tradicional, dhe janë ngritur kundër ekstremizmit.

    Data: 17 Tetor 2017 18:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera