Kthehu lart

Svarqa: Jemi në prag të koalicionit me Vetëvendosjen për Ferizajn

Svarqa: Jemi në prag të koalicionit me Vetëvendosjen për Ferizajn GazetaExpress

Në intervistën me Fidan Jupollin për gazetën Express, mysafiri i radhës ishte kandidati për kryetar të komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa.

Ai përball Fidan Jupollit, ka pranuar se janë në prag të koalicionit në nivel lokal me Lëvizjen Vetëvendosje por që në bisedime janë edhe me një parti tjetër.

Svarqa ka treguar se kur do të ketë konkretisht arritje të marrëvehsjes për bashkëqeverisje me parti tjera.

Svarqa tregon nëse e ka mbështetjen e qendrës për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Për këto dhe shumë të tjera, shikojeni intervistën me Fidan Jupollin dhe Muharrem Svarqën.

    Data: 14 Nentor 2017 20:05
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera