Kthehu lart

Rusia i mposht 10 shtete në betejën me tanke (Video)

Rusia i mposht 10 shtete në betejën me tanke (Video) GazetaExpress

Rusia i ka mposhtur 10 shtete – përfshirë Kinën – për ta fituar betejën e biatlonin e tankeve.

Rusia triumfoi në Lojërat Ndërkombëtare të Ushtrisë 2017, transmeton Express.

Në këtë lojë, ekipet duhet t’i kalojnë çdo pengesat dhe ta godasin cakun në lëvizje.

Ushtrinë nga 28 vende morën pjesë. Kazakistani doli i dyti, ndërsa fitues i këtij viti është Rusia, përsëri./Express/   

    Data: 13 Gusht 2017 18:05
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera