Kthehu lart

Patriarku serb: Dënimi i Mlladiqit, vepër e djallit

Patriarku serb: Dënimi i Mlladiqit, vepër e djallit GazetaExpress

Patriarku serb, Irinej, ka komentuar vendimin e Tribunalit të Hagës për dënimin me burg të përjetshëm të Ratko Mlladiqit.

Irinej ka thënë për mediet serbe se vendimi për dënim të Mlladiqit ishte “vepër e djallit” dhe se nuk është hera e parë që serbët shpallen të fajshëm për shumë krime.

“Edhe një serb u dënua në Hagë, ne e dinim që Ratko Mlladiq do të dënohej, por për fat të keq nuk mund të bënim asgjë”, ka thënë Irinej.

    Data: 24 Nentor 2017 09:53
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera