Kthehu lart

Ndotja e ajrit sonte në Prishtinë cilësohet e rrezikshme

Ndotja e ajrit sonte në Prishtinë cilësohet e rrezikshme GazetaExpress

Problemi i ajrit të ndotur po vazhdon të jetë aktual edhe këtë sezonë dimri në Prishtinë.

Posa ka filluar sezona e dimrit, ajri në Prishtinë ka filluar të ndotet dhe kuotat e ndotjes janë të larta, shkruan lajmi.net

Sonte, sipas matësit të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, koeficienti i ndotjes ka arritur në 335.

Ky koeficient cilësohet si shumë i rrezikshëm për shëndetin e banorëve.


    Data: 07 Dhjetor 2017 19:26
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera