Kthehu lart

Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’: Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme (Video)

Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’: Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme (Video) GazetaExpress

Forcat ajrore të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje ushtarake të drejtpërdrejtë duke testuar raketën me rreze të gjatë Taurus, raportojnë mediat lokale.

Raketat ajrore kanë një rreze prej 500 kilometrash dhe mund të arrijnë objektiva të sakta në të gjithë Korenë e Veriut.

Ushtrimi u krye në ajër mbi Taean County, Provinca Jugore Chungcheong në perëndim të vendit të martën, njoftoi agjencia e lajmeve Yonhap, duke cituar ushtrinë e vendit.

Raketa peshon 481 kg.

    Data: 14 Shtator 2017 07:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera