Kthehu lart

Kjo foshnje arriti të binte në gjumë gjatë shpëtimit nga uragani

Kjo foshnje arriti të binte në gjumë gjatë shpëtimit nga uragani GazetaExpress

Uragani Harvey la prapa shkatërrime dhe njerëz të pastrehë në përmbytjen historike në Houston dhe pjesë të tjera të Teksasit në SHBA. Mirëpo, kjo fotografi shumë shpejt u bë simboli i kësaj stuhie.

Fëmija 13 muajsh ka fjetur në kraharorin e nënës në mesin e gjithë asaj fatkeqësie, përcjell Gazeta Metro.

E mbështjellur në një batanije foshnja e bën një gjumë të qetë në krahët e nënës, derisa uragani vazhdon të shkatërrojë gjithçka rreth tyre.

Gruaja dhe fëmija u shpëtuan nga shtëpia e tyre që po përmbysej.

Babai i foshnjës thotë se foshnja ndjehej krejtësisht i qetë që të bënte gjumin në ato momente për shkak se e dinte që është i sigurt.

    Data: 13 Shtator 2017 18:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera