Kthehu lart

Gjykata lëshon urdhërarrest, Kurti pi kafe në Vjenë (Foto)

Gjykata lëshon urdhërarrest, Kurti pi kafe në Vjenë (Foto) GazetaExpress

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar sot urdhërarrest për Albin Kurtin për shkak të mospranisë së tij në seancës gjyqësore për lëshimin e gazit lotsjellës në Kuvend

Më herët, është raportuar se Albin Kurti ka shkuar në Vjenë të Austrisë, mirëpo tani Lëvizja "Vetëvendosje" përmes faqes së saj, ka publikuar një fotografi të Kurtit duke pirë kafe në një lokal atje.

Kryetari i "Vetëvendosjes", Visar Ymeri, në një postim në Facebook ka kërkuar anulimin e urdhrit për arrestimin e Albin Kurtit, kështu duke e quajtur të pabazë dhe joligjor.

Shikoni fotografinë:

  Data: 21 Prill 2017 14:40
  Autori: GazetaExpress
  • Merkel IV: Kancelarja e përjetshme

   Merkel IV: Kancelarja e përjetshme 0

  Të tjera