Kthehu lart

Foto-lajm: S’ka më “verë n'dimën” në Prishtinë

Foto-lajm: S’ka më “verë n'dimën” në Prishtinë GazetaExpress

Punëtorët e komunës së Prishtinës sot i hoqën kisokat në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryqytet. Ky aktivitet tashmë tradicional në Prishtinë i njohur me emrin “verë n'dimën” sapo përfundoi.

“Verë n'dimën” mblodhi çdo ditë dhjetëra qytetarë të cilët shfrytëzonin kohën e lirë për t’u relaksuar në ambientin e hapur të sheshit kryesor të kryeqytetit.

Në këto kioska shërbehej verë e nxehtë, kafe, çajra të llojeve të ndryshme, çokollatë e nxehtë dhe gjëra të tjera, shkruan Gazeta Express.
    Data: 14 Janar 2018 13:55
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera