Kthehu lart

Fillon Samiti BE - Ballkani Perëndimor

Fillon Samiti BE - Ballkani Perëndimor GazetaExpress

Sapo ka filluar Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor. Nikoqiri i këtij Samiti, kryeministri bullgar Borissov ka mbajtur fjalim, derisa tani është duke folur presidenti i Komisionit Evropian, Tusk.

Para fillimit të këtij Samiti, presidenti Thaçi ka takuar Komisionerin e Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

    Data: 17 Maj 2018 09:49
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera