Kthehu lart

Fatmir Limaj: Dy javët e ardhshme, vendimtare për zgjedhje të parakohshme

Fatmir Limaj: Dy javët e ardhshme, vendimtare për zgjedhje të parakohshme GazetaExpress

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës do të bjerë shumë shpejt.

Madje, ai ka thënë se dy javët e ardhshme janë vendimtare për zgjedhjet e përgjithshme.

“Qeveria e Kosovës do të bjerë shumë shpejt dhe dy javët e ardhshme janë vendimtare për zgjedhjet nacionale në Kosovë. Ose gjatë këtyre dy jave do të ketë vendim për zgjedhje ose s’do të ketë zgjedhje të parakohshme”, ka thënë Limaj në një konferencë për media të premten.

Limaj ka folur edhe për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, për të cilin ka thënë se është duke shkuar si duhet.

  Data: 21 Prill 2017 14:33
  Autori: GazetaExpress
  • Merkel IV: Kancelarja e përjetshme

   Merkel IV: Kancelarja e përjetshme 0

  Të tjera