Kthehu lart

Bëhet publike video ku policia qëllon për vdekje 17-vjeçarin

Bëhet publike video ku policia qëllon për vdekje 17-vjeçarin GazetaExpress

Policia në North Little Rock ka publikuar një video të filmuar nga kamerat e sigurisë, ku shihet se si një 17-vjeçar i drejton pistoletën policisë dhe pa u menduar dy herë ia tërheq këmbëzën, por ky veprim i kushtoi me jetë.

Shefi i policisë Mike Davis, ka deklaruar se shpreson që publikimi i videos do t’i spastroj nga “dezinformatat”, që Charles Smith ka qenë i paarmatosur gjatë incidentit.

    Data: 13 Janar 2018 09:54
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera