Kthehu lart

Avionët rusë, në Serbi para fundit të vitit

Avionët rusë, në Serbi para fundit të vitit GazetaExpress

Gjashtë avionë MiG-29 , të rimontuar, të ngjyrosur e të pajisur për Ushtrinë e Serbisë nga Rusia do të shkojnë në Serbi deri në fund të vitit.

Kështu ka paralajmëruar ministri serbi i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin.

Ai, siç njofton FoNet, duke folur për gjendjen në Ushtrinë e Serbisë ka thënë se ajo është gatshme për siguri të vendit dhe se rezervat e luftës në Serbi janë qind për qind të paprekura.

  Data: 13 Shtator 2017 23:45
  Autori: GazetaExpress
  • Kush e fitoi bastin në Rubikon?

   Kush e fitoi bastin në Rubikon? 0

  Të tjera