Kthehu lart

11 të helmuar në një qebaptore në Mitrovicë, mes tyre nxënës 15 vjeçar

11 të helmuar në një qebaptore në Mitrovicë, mes tyre nxënës 15 vjeçar GazetaExpress

11 persona janë helmuar në mesditen e sotme, në një restaurant të ushqimeve të shpejta në qytetin e Mitrovicës.

Rastin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyra për informim e Policisë së Kosovës, ku është bërë e ditur që të helmuarit ku përfshihen dhe nxënës të moshës 15 vjeçare, janë duke u trajtuar në spitalin rajonal të Mitrovicës.

Tutje policia ka bërë të ditur se është intervistuar pronari i restaruantit ku janë ushqyer të rinjt të cilët kanë pësuar helmime, ndërsa rreth këtij rasti janë duke u marr prokuroria, transmeton Klan Kosova.

Të helmuarit i takojnë moshës 23 më i vjetri e deri tek më i riu 15 vjeçar.

    Data: 13 Shtator 2017 18:29
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera