Kthehu lart

Tinka Kurti në spital, vjen reagimi i parë nga ministrja e Shëndetësisë

Tinka Kurti në spital, vjen reagimi i parë nga ministrja e Shëndetësisë GazetaExpress

Ditën e sotme aktorja e mirënjohur Tinka Kurti është dërguar në spital për shkak të një infeksioni pulmonar, ndërkohë që ka qenë në provat për operan “Carmen” ku do të jetë pjesë.

Tinka është në kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve të spitalit Amerikan 3, ndërkohë që këtë mbrëmje është vizituar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. 

“Të shkuara Tinka Kurtit, yllit të skenës shqiptare e të fëmijërisë së të gjithëve ne dhe gruas që gjithnjë frymëzon gratë me fisnikërinë, energjinë e kurajon e saj,”-përfundon ministrja në rrjete sociale./Gazeta Express/

    Data: 23 Janar 2018 22:16
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera