Kthehu lart

Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave: Jeni tre muaj në provë!

Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave: Jeni tre muaj në provë! GazetaExpress

Pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë, kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave, duke iu bërë me dije se janë tre muaj në provë.

“Drejtorët e rinj në Spitale, Burgje dhe Hipoteka janë tre muaj në provë. Nuk është çështje partie, pasi të gjitha kanë mëkatet e tyre. Në harkun e këtij mandati ndryshimi do të jetë shumë i ndjeshëm” deklaroi ai.

Rama u shpreh se është i vendosur që ta çojë deri në fund premtimin që ka bërë në zgjedhjet e 25 qershorit, për të çuar për skrap tepsinë, siç quan ai emërimet politike në administratë. /GazetaExpress/ 

    Data: 12 Janar 2018 18:00
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera