Kthehu lart

Rama e quajti të 'rrjedhur', Berisha jep përgjigjen perlë që askujt nuk i shkonte ndërmend

Rama e quajti të 'rrjedhur', Berisha jep përgjigjen perlë që askujt nuk i shkonte ndërmend  GazetaExpress

Vetëm një ditë pasi kryeministri Edi Rama, i tha ish-kryeministri Sali Berisha se je i rrjedhur, ai ka marrë fjalën dhe ka bërë një koment të shkurtër duke i kthyer përgjigje.

Berisha pasi mori fjalën në Kuvend, u shpreh se përgjigjen për këtë do të jepte në frëngjisht, me një shprehje frazeologjike.

 “Dje shau mbas shpine siç e ka fytyrën e karakterin Të shash nga karrigia e kryeministrit pas shpine të tjetrin, nuk bën gjë tjetër veç se ‘një hale në një copë mëndafshi’, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.

/GazetaExpress/

    Data: 13 Tetor 2017 11:01
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera