Kthehu lart

PD jep detajet e protestës, sa do të zgjasë dhe a do të ketë dhunë

PD jep detajet e protestës, sa do të zgjasë dhe a do të ketë dhunë GazetaExpress

Është zbuluar plani i Partisë Demokratike për protestën e të shtunës.

Sekretari i Përjithshëm i PD-së Arben Ristani ka deklaruar se protesta e 26 majit do të jetë paqësore dhe nuk do të zgjasë pafundësisht. I ftuar në Report Tv, Ristani theksoi se protesta do të nisë dhe mbyllet të shtunën.

Ristani: Protesta do të jetë paqësore. Presim një pjesëmarrje të fuqishme kundër keqqeverisjes. Është lënë pa orar jo se do të zgjasë shumë. Do të mbyllet brenda ditës së shtunë, por do të ketë kohëzgjatjen e saj normale.

    Data: 24 Maj 2018 17:31
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera