Kthehu lart

Panariti pro mbylljes së thertores, por s’është çelësi i artë

Panariti pro mbylljes së thertores, por s’është çelësi i artë GazetaExpress

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se megjithëse mbështet nismën e qeverisë për grumbullimin e thertoreve, thekson se nuk është vetëm ky problemi i sigurisë së ushqimi.

Panariti: Ky është një hap duhet përshëndetur. Mendoj se duhet të ishte ndërmarrë më përpara. Kryeministri i kishte të gjitha instrumentet. Që të paraqitet si çelësi i artë i zgjidhjes së problemeve i sigurisë ushqimore do të ishte një naivitet. Ky është një element i rëndësishëm. Siguria ushqimore nuk fillon dhe mbaron

Zheji: Është spektakël?

Panariti: Është spektakël.

  Data: 12 Tetor 2017 22:23
  Autori: GazetaExpress
  • Familja nga Kukësi që jeton në… bunker

   Familja nga Kukësi që jeton në… bunker 0

  Të tjera