Kthehu lart

Motra e gjyqtares kërkesë gjykatës: Mi lini mua fëmijët...

Motra e gjyqtares kërkesë gjykatës: Mi lini mua fëmijët... GazetaExpress

Pak kohë pas gjëmës në familje, kur ish-burri ekzekutoi ditën në mes të Tiranës gjyqtaren Fildes Hafizi, motra e saj i është drejtuar me kërkesë gjykatës.

Magjistratja Fildize Kasemi (Hafizi)Motra e gjyqtares së ndjerë, Amela Asllanaj ka kërkuar që gjykata t’i japë saj kujdestarinë e dy fëmijëve, vajzës dhe djalit, raporton “News 24”.  Mësohet se kërkesa është depozituar ne Gjykatën e Tiranës dhe ka pasur perballje me vete autorin e krimit, te atin e femijeve, Fadil Kasemi. Mesohet se Kasemi ka kundërshtuar këtë kërkesë duke u shprehur se “femijët nuk kanë pse te shkojnë tek tezja, kur mund te rriten pranë të afermve te mi”. 


    Data: 13 Tetor 2017 13:04
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera