Kthehu lart

Kuvendi ndan postet në komisione, kush janë kryetarët e tyre

Kuvendi ndan postet në komisione, kush janë kryetarët e tyre GazetaExpress

Me 128 vota pro, Parlamenti ka miratuar ditën e sotme ndarjen e deputetëve në komisionet parlamentare.

Ashtu siç ishte vendosur më parë, PS do të ketë drejtimin e 5 komisioneve të përhershme, PD 2 komisione dhe LSI 1.

Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja Kryetar

Halimi zv.kryetar

Klotilda Ferhati sekretare

 Integrimi

Genc Pollo Kryetar

Bledi Cuci zv.kryetar

Fatmir veliaj sekretar

 Komisioni i Jashtëm

Mimi Kodheli kryetare

Klajda Gjosha zv.kryetare

Elona Gjebrea sekretare

 Ekonoma

Erjon Brace kryetar

Jorida Tabaku zv.kryetare

Anastas Angjeli sekretar

 Siguria

Ermonela Felaj kryetar

Flamur Noka zv.kryetar

Pjerin Ndreu sek

 Veprimtaria prodhuese

Eduard Shalsi kryetar

Florjon mima zv.kryetar

Besnik Bare sekretar

 Shendetesia

Petrit Vasili kryetar

Elisa Spiropali zv.kryetare

Klodiana Spahiu sekretare

 Media

Albana Vokshi kryetare

Milva Ekonomi zv.kryetare

Fidel Ylli sekretar

    Data: 14 Shtator 2017 12:25
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera