Kthehu lart

KUJDES kur blini produkte ushqimore në zona turistike! Ndryshohet data e skandencës (Foto)

KUJDES kur blini produkte ushqimore në zona turistike! Ndryshohet data e skandencës (Foto) GazetaExpress E diel, 13 Gusht 2017 19:34

Nuk janë të pakta rastet kur produket ushqimore apo ato të konservuara shiten me çmim të ulët nëpër supermarketet vendase, por jo të pakta janë dhe rastet kur këtyre produkteve u ndërrohet data e skadencës.

I tillë është dhe një rast i denoncuar nga një pushues që po i kalon pushimet në Pogradec. Ai kishte blerë një kos frutash. I kujdesshëm, ka parë që data e skadencës së produktit ka qenë në rregull, por kur ka hapur produktin e gjithë skena ka qenë ndryshe.

“E kam blerë në një dyqan në Pogradec. Ishte brenda datës së skadencës, po kur e hapa për pak desh volla nga ajo që pashë. Kështu është kur i mbajnë ushqimet në kushte të pafavorshme",- ka shkruar qytetari për JOQ.al.


    Data: 13 Gusht 2017 19:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera