Kokëdhima bën deklaratën e fortë: Edi Rama është kokrra e...

Dikur kanë qenë miq të afërt por sot janë kundërshtarë politikë.

GazetaExpress

Koço Kokëdhima dhe Edi Rama prej kohësh janë distantancuar nga njëri tjetri dhe akuzat e kryetarit të Zgjidhjes nuk kanë munguar.

Kësaj here Kokëdhima ka lëshuar një deklaratë mjaft surprizuese, duke thënë se Edi Rama nuk është një politikan i fortë, madje sipas tij ai është “kokrra e frikacakut”.

“Rama është kokrra e frikacakut. Po të ishte i ftohtë do të çlironte zgjedhjet, do të punonte për demokratizimin e vendit. Po të ishte i fortë do të hiqte dorë ai zotëria nga e gjithë kjo përpjekje e tij për t’i mbajtur peng zgjedhjet.”-tha Kokëdhima në emisionin 360 gradë në Oraneës./Gazeta Express

Të tjera

Lajmet e fundit