Kthehu lart

Kjo foto ka mban një histori të veçantë!

Kjo foto ka mban një histori të veçantë! GazetaExpress

Deputetja e PS ka nxjerr nga arkivat një foto të rrallë të bërë në Bukuresht.

Elona Gjebrea ka dhënë edhe disa detaje për gjyshërit e saj me mbiemër Karamirti, i cili ka qenë edhe mjeku i parë dëshmor gjatë Luftës Nacional Çlirimtare.

"Një foto e vjetër e vitit 1933 e bere ne Bukuresht. Ne te majte te fotos gjyshërit e mi nga ana e nënës, Dr. Jorgji Karamitri dhe Julia se bashku me motrën dhe mbesat. Ai është mjeku i pare deshmor gjate Luftes Nacional-Clirimtare. Ne kujtim, ne Shkoder, nje rruge mban emrin e tij.", shkruan Gjebrea.

/Gazeta Express/

    Data: 12 Janar 2018 11:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera