Kthehu lart

Fierakët i kërkojnë Ramës pronësinë e tokave të tyre (Foto)

Fierakët i kërkojnë Ramës pronësinë e tokave të tyre (Foto) GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të dielë raportin e dëgjesave me qytetarët dhe ajo që kërkojnë fierakët është që të zgjidhet problematika e legalizimeve.

Në raport vihet në dukje se problemi kryesor që fierakët duan të zgjidhin është legalizimi i pronave të tyre.

Një tjetër problem që qytetarët vënë në dukje është edhe fusha e mbetjeve në qytet e cila është kthyer në shqetësuese për banorët. Nuk mungojnë ankesat për më shumë investime në zona të ndryshme të qarkut si dhe moslejimi i ndotjes së mëtejshme të lumit nga kompanitë naftënxjerrëse

Gazeta Express


    Data: 13 Gusht 2017 18:40
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera