Kthehu lart

DETAJI që u shpëtoi të gjithëve! Rama “stolis” veten me yll komunist dhe... (Foto)

DETAJI që u shpëtoi të gjithëve! Rama “stolis” veten me yll komunist dhe... (Foto) GazetaExpress

Këtë të mërkurë Edi Rama është zyrtarisht kryeministri i vendit edhe për një 4 vjeçar, por në ceremoninë e betimit në Presidencë e në mbledhjen në qeveri, shumë pak e kanë vënë re detajin në kostumin e tij.

Në kostumin e tij në ngjyrë gri, pranë pjesës së majtë të bustit kishte një yll të kuq (si ato të kohës së komunizmit). 

Një detaj i tillë do dukej mjaft provokues nëse “prezent” nuk do të ishte dhe një tjetër yll, pranë atij “komunist”, i cili mban ngjyrën e zezë. Dy yjet së bashku kësisoj formojnë dy ngjyrat e flamurit tonë kombëtar./Gazeta Express

    Data: 13 Shtator 2017 23:26
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera