Kthehu lart

Denoncimi i Berishës: Treni me plehra nga importi del nga porti i Durrësit (Video)

Denoncimi i Berishës: Treni me plehra nga importi del nga porti i Durrësit (Video) GazetaExpress E premte, 21 Prill 2017 13:48

Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku sipas tij dallohet një tren mallrash i mbushur me plehra nga importi.

Berisha shkruan se është pse importi i mbetjeve u rrëzua nga Presidenti, Rama vijon të “punojë”.

“Treni i mbushur me pehra te importuara po largohet nga porti i Durresit. Ligji per importin e plehrave eshte rrezuar nga Presidenti i Republikes, por per kryekumbaren e qeverise shqiptare ligji i tij eshte plehu dhe xhepi”, shkruan Berisha.

    Data: 21 Prill 2017 13:48
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera