Kthehu lart

"Çdo ditë provojmë këtë dëshpërim agollian për shkak të qeverisjes së shurdhër"

"Çdo ditë provojmë këtë dëshpërim agollian për shkak të qeverisjes së shurdhër" GazetaExpress

Me disa vargje të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, ka shkruar sot sërish me nota ironie ndaj qeverisjes së majtë.

Petrit Vasili, e konsideron situatën ‘një dëshpërim agollian’ referuar edhe vargjeve të mëposhtme.

"Dritëroi shkruante këto vargje të rralla të një filozofie politike. Çdo ditë provojmë këtë dëshpërim agollian për shkak të qeverisjes së shurdhër, të tharë nga çdo ndjenjë, përbuzëse dhe që nuk i dhemb aspak ky vend, ndërsa Dritëroit kjo dhimbje për Shqipërinë nuk ju shërua.", shkruan ai. /Gazeta Express/

    Data: 13 Gusht 2017 13:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera