Kthehu lart

Batutat e Ramës me demokratin për 'darkën e gabuar": Unë ujë piva dje, i mbaj mend të gjitha

Batutat e Ramës me demokratin për 'darkën e gabuar": Unë ujë piva dje, i mbaj mend të gjitha GazetaExpress

Në takimin me drejtorët port dhe me drejtuesit vendorë në qarkun e Lezhës, nuk kanë munguar as batuta nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Rama ka dhënë edhe një përgjigje për protestën e djeshme nga qytetarët e Torovicës, për të cilën thasë nëse do të ishte mbajtur më herët do shkonte ti përqafonte, por ajo e djeshmja ishte pak e dyshimtë.

Batutat

Rama: Unë e falënderoj kryetarin e Bashkisë për të gjithë bashkëpunimin. Nuk e falënderoj për protestën që e organizoi me ata. Është një shaka që e filloi dje. Se sa gisht kishte në protestën e djeshme…E falënderoj për ato detaje njohëse në aspektin e terrenit që nuk i kishim boll të qarta. Do ta bëjmë atë rrugë. Ne e kishim në planin 4-vjeçar. Unë dje i thashë këtyre gazetarëve brenda mandatit por besoj do bëhet më shpejt sepse është diçka që mund të bëhet më shpejt dhe me një kosto më të ulët se sa ajo që parashikonim për lidhjen e bregdetit. Në çdo takim që kemi bërë jashtë Tiranës kemi axhustuar pikëpamje të caktuara, vendime të caktuara dhe kemi marrë përsipër angazhime të reja që lidhen me territorin.

Frrokaj: Isha mbrëmë në një darkë me kryeministrin e Shqipërisë. Nuk ishte darka e gabuar dhe isha në vendin e duhur në kohën e duhur. Është kryeministri i vendit tim. Darkat kanë gjithmonë një dozë ekstaze më shumë. Më vjen mirë që e pranoi që ka vëmendje Lezha për këto investime. Lezha ka nevojë për shumë investime. Do ta falënderoj nëse këto të dyja do bëhen realitet. Në protestë do jem në datë 27 me partinë time. Unë i falënderova ata banorë, mbase kisha forcë ta ndaloja por nuk kisha arsyeja. Sepse edhe nga biseda që patëm gjatë darkës, ju u bindët që kishin të drejtë.

Rama: Sikur të kishin bërë një protestë në 8 vjet unë dje do ikja t’i përqafoja por e bënë pas 8 vjetëve protestën dhe është pak e dyshimtë. Unë ujë piva mbrëmë dhe i mbaj mend të gjitha ato që thamë gjatë darkës edhe pse nuk kam marrë shënimet. /Gazeta Express/


    Data: 13 Janar 2018 10:30
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera