Kthehu lart

Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko"

Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko" GazetaExpress

Bashkia e Tiranës ka nisur rehabilitimin e një tjetër blloku në kryeqytet. 

Siç mund të shihni edhe nga këto foto, banorët e bllokut të pallateve në "Don Bosko" shumë shpejt do t’i gëzohen rrugicave të asfaltuara si dhe trotuareve.

 Paralelisht ndërmarrjet po punojnë dhe për sistemimin e  lulishteve duke krijuar hapësira çlodhëse për të gjitha grupmoshat.

Çdo vit, Bashkia e Tiranës ka mundur që të rregullojë 50 blloqe, ndërkohë që kryebashkiaku Veliaj ka premtuar se brenda mandatit të tij të parë të ndërhyjmë me investime në mbi 200 lagje.

    Data: 13 Janar 2018 18:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera