Kthehu lart

Aksident i rëndë në Levan-Tepelenë, humb jetën një person

Aksident i rëndë në Levan-Tepelenë, humb jetën një person GazetaExpress

Një asindet i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak minuta më parë.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelene, ku automjeti ka dalë nga rruga.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së rëndë.

Njoftimi

Rreth orës 13:50, në autostradën Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur Romës, shtetasi A.S, 46 vjeç, banues në Tepelenë, duke drejtuar mjetin fuoristradë tip “Land Rover”, ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga ka gjetur vdekjen pasagjeri, shtetasi H.A, banues në Tepelenë dhe ka pësuar dëmtime drejtuesi i mjetit shtetasi A.S i cili po transportohet me ambulancë për në spitalin Fier. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje.

    Data: 14 Shtator 2017 14:15
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera