Kthehu lart

Profesor Xhemaili kandidat i PPD-së për kreun e Bogovinës

Profesor Xhemaili kandidat i PPD-së për kreun e Bogovinës GazetaExpress

Partia për Prosperitet Demokratik ka bërë të ditur se profesori Vebi Xhemaili do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Komunës së Bogovinës.

Profesor Vebi Xhemaili është një ndër themeluesit e PPD-së.Gjithashtu është ndër themeluesit e Universitetit të Tetovës ku aktualisht është i angazhuar si profesor i regullt i Historisë.Ka ushtruar detyrën e Kryetarit të Komunës së Bogovinës në periudhën 1996-2000 dhe është pjesmarës direkt në shumë veprimtari me vlera kombëtare, thuhet në njoftimin për media nga PPD.

    Data: 13 Shtator 2017 19:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera