Kthehu lart

Osmani paralajmëron ndryshime në funksionimin e BDI-së

Osmani paralajmëron ndryshime në funksionimin e BDI-së GazetaExpress

Pas miratimit të ligjit për gjuhët, Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbyllë kapitullin e funksionimit tematik të saj dhe do të kalojë krejt në një model të ri të funksionimit, njofton Aktuale.mk

“Me miratimin e ligjit të gjuhëve, mbyllet edhe kapitulli tematik i funksionimit të BDI-së si parti tematike për Marrëveshjen e Ohrit dhe të premten nis mbledhja e kryesisë me çka hapet një kapitull i ri në funksionimin e saj nëpërmjet riorganizimit, ristrukturimit duke instaluar parimin e vetingut si princip bazë” u shpreh Osmani në Opinion./Gazeta Express/

    Data: 14 Mars 2018 16:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera