Kthehu lart

Mickoski lëshon Kuvendin, nuk ka marrëveshje (VIDEO)

Mickoski lëshon Kuvendin, nuk ka marrëveshje (VIDEO) GazetaExpress

Më herët në Kuvend Kryetari i partisë më të madhe opozitare Hristijan Mickovski nga VMRO-DPMNE, dhe kryeministri Zoran Zaev iniciuan një takim pak para se të nis senaca lidhur me votimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni.

Nga burime të TV21 brenda Parlamentit të Republikës së Maqedonisë mësohet se po bëhen përpjekjet e fundit që Ligji për përdorimin e gjuhëve të votohet pa tensione në .

Por, para pak çasteve Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka lëshuar Kuvendin, si duketnuk do të ketë marrëveshje.


    Data: 14 Mars 2018 13:02
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera