Kthehu lart

Liderët takohen me përfaqësues të grupeve parlamentare

Liderët takohen me përfaqësues të grupeve parlamentare GazetaExpress

Liderët e partive më të mëdha në vend kanë realizuar takime me grupet parlamentare të tyre për të diskutuar për diskutimin e sotshëm të Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve.

Takime të tilla kanë mbajtur Zoran Zaev, Hristijan Mickovsi e Ali Ahmeti. 

Por, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka lëshuar Kuvendin dhe si duket nuk do të ketë marrëveshje.

    Data: 14 Mars 2018 13:27
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera