Kthehu lart

Arsovski:Ligji për shqipen nuk dëmton maqedonas

Arsovski:Ligji për shqipen nuk dëmton maqedonas GazetaExpress

Në emisionin “200” në TV Alsat mbrëmë u zhvillua një debat i ashpër mes atyre që mbrojnë dhe kundërshtojnë Ligjin për gjuhën shqipe.

Prof.Marija Petrushevska theksoi se Ligji nuk është i qartë nëse i detyron edhe maqedonasit të mësojnë gjuhën shqipe, ndërsa Petar Arsovski thotë se Ligji nuk dëmton maqedonasit.

Ndërsa, analisti politik Petar Arsovski, thotë se Marrëveshja e Ohrit na shpëtoi nga lufta dhe solli mirësi për shtetin. Ai gjithashtu thotë se mendimi i njerëzve nuk është i mirë për përparimin e Ligjit për gjuhën.

    Data: 14 Mars 2018 09:13
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera