Kthehu lart

Akoma nuk ka filluar seanca për Ligjin e Gjuhëve

Akoma nuk ka filluar seanca për Ligjin e Gjuhëve GazetaExpress

Ende nuk ka filluar seanca e 32-të e Kuvendit ku duhet të debatohet për Ligjin për Gjuhët.

Në sallë tash qëndron një numër i caktuar i deputetëve ndër ta edhe ata të VMRO-DPMNE-së.

Që në mëngjes ka pasur spekulime të shumta rreth takimeve të ndryshme mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi me kryeministrin Zoran Zaev dhe me kreun e BDI-së Ali Ahmeti.

Por, ende nuk dihet kur do të nisë seanca.

    Data: 14 Mars 2018 13:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera