Kthehu lart

​Si reagojnë shenjat e horoskopit kur janë në një situatë të sikletshme

​Si reagojnë shenjat e horoskopit kur janë në një situatë të sikletshme GazetaExpress

Mos jeni skuqur pak? Nuk ka rëndësi sa të rritur apo të sofistikuar jeni, përsëri ndodheni në situate të sikletshme. 

Disa njerëz e përballojnë ndjenjën e turpit më mirë me një të qeshur, apo duke u shtirur sikur nuk ka ndikuar tek ata asapk. Disa të tjerë, sado ta fshehin i tradhëton fytyra e skuqur nga turpi. Si reagoni kur jeni në siklet, këtë e tregon më mirë shenja juaj e horoskopit.

Dashi: I mbushni mendjen të gjithëve që kanë qënë prezentë në turpin tuaj se nuk do ia thon askujt tjetër, dhe kjo çështje është e mbyllur.

Demi: E kaloni duke qeshur dhe e harroni shpejt.

Binjakët: Në fillim ndiheni në turp të madh, më pas e ktheni në historinë e jetës dhe ja tregoni të gjithëve.

Gaforrja: e mbani të gjithën përbrenda, derisa shpërtheni në të qara duke qënë se nuk ju lejojnë emocionet e tepërta që keni.

Luani: Ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, pavarësisht sa e sikletshme mund të jetë situate.

Virgjëresha: mendoni gjithë mënyra e mundshme sit ë shmangni një rast të tillë herën tjetër.

Peshorja: nuk thoni gjë si fillim, më pas, kur jeni vetëm në shtëpi, e rimendoni dhe ndiheni edhe më keq.

Akrepi: Nëse ka njerëz të tjerë që ju shohin, filloni t’I merrni inat dhe nuk ju flisni. Madje edhe mund të hakmerreni.

Shigjetari: Ndiheni aq keq me veten, më pas thoni sikur ishte e qëllimshme.

Bricjapi: Nuk reagoni keq, por gjeni një mënyrë praktike sit ë evitoni dramën.

Ujori: E injoroni dhe shkëputeni plotësisht prej saj.

Peshqit: Qëndrimi juaj është neglizhent ndaj problemit, e keni bërë dhe herë të tjera, asgjë e re për ju.

    Data: 13 Shtator 2017 16:40
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera