Kthehu lart

Nga imazhet satelitore panë se kisha ngjasonte me një penis, ja çka vendosi stafi i saj (Foto)

Nga imazhet satelitore panë se kisha ngjasonte me një penis, ja çka vendosi stafi i saj (Foto) GazetaExpress

Një kishë e vendosur në Dikson, Illinois, në shikim të parë, duket si një ndërtesë krejtësisht e zakonshme.

Megjithatë, kur shikon imazhin satelitor shihet se është në të vërtetë në formën e një penisi, të cilin përdoruesit e rrjeteve sociale, natyrisht, e vunë re së pari.

Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, fatkeqësisht, arkitektët nuk e vunë re këtë dështim derisa imazhet satelitore u bënë virale.

Gjithsesi, kjo kishë nuk e ka pasur gjithmonë këtë formë.
Kjo ndodhi pas vitit 2011, kur ajo ishte rinovuar.

Kështu stafi kishës kërkoi një korridor të gjatë që do të lejonte dritën e diellit të hyjë në ndërtesë.

Kështu, ndërtesa mori formën e një penisi, dhe as besimtarët as stafi i kishës menjëherë nuk vunë re se ndërtesa kishte një formë “të pahijshme”.

    Data: 11 Shtator 2017 08:02
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera