Kthehu lart

Lakra më e madhe që ju kanë parë sytë (Foto)

Lakra më e madhe që ju kanë parë sytë (Foto) GazetaExpress

Një fermer në Skoci është bëri i famshëm për arritjen e tij. Bryan Calder ka mundur që të kultivojë një lakër me diametër prej një metër e gjysmë.

Megjithëse kishte shfrytëzuar një farë të zakonshme, lakra është rritur sa 50 herë një lakër normale.

“Më duhej karroca për ta bartur, por jam i lumtur, sepse gjatë tërë dimrit mund të ha sallatë çdo ditë dhe të mos më mbarohet”, tha Calder në lidhje me suksesin e tij.


    Data: 13 Shtator 2017 19:53
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera