Kthehu lart

“Hoteli në qiell”: Brenda aeroplanit privat më luksoz në botë

“Hoteli në qiell”: Brenda aeroplanit privat më luksoz në botë GazetaExpress

Aeroplani më luksoz në botë privat Boeing 787 Dreamliner, është duke joshur në masë të madhe të gjithë ata që i kanë xhepat e thellë, dhe dëshirojnë në maksimum të shijojnë luksin derisa udhëtojnë.

Brenda këtij aeroplani që ka vlerën e 230 milionë funteve nuk mungon asgjë, pasi posedon dhomë gjumi, televizor 42 inç dhe tualet, transmeton Telegrafi.

Por DeerJet ka prodhuar motrën e saj VVIP Dreamliner B787, që ngjason më shumë me një hotel në qiell, për të cilin çdo person ëndërron të udhëtoj me të.

Konsiderohet si aeroplani më i madh privat dhe më luksoz, i cili mund të akomodoj rreth 40 pasagjerë. Ndërkaq aeroplani i njëjtë komercial mund të akomodoj deri në 330 pasagjerë.

VVIP Dreamliner B787, ka kapacitete të qëndroj në ajër për më shumë se 17 orë dhe të përshkoj mbi 10 mijë milje.

    Data: 23 Nentor 2017 01:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera